[RECENZIJA] L'oreal Smooth Sugar Clear Scrub piling za lice
L'oreal Smooth Sugar Clear Scrub piling je za lice čija su baza tri usitnjena šećera smeđi, zlatni i bijeli. Sadrži sjemenke kivija, koje zapravo nisu okosnica samog mehaničkog pilinga nego je to sam fino mljeveni šećer, ulje paprene metvice i ulje limunske trave koja imaju pročišćavajuća svojstva. Kivi mi je tu više za ukras i marketing. Iako je ovaj piling možda inicijalno namijenjen za mješovitu kožu, a moja je više suha, uzela sam ga jer mi se njegov sastav više svidio u odnosu na Nourish Scrub koji je za suhu kožu.
Tekstura je gelasta, pomalo ljepljiva te ne klizi s lica. Jednostavno se umasira u kožu u doticaju s toplom vodom i zapravo nema nekog rasipanja okolo. Šećer se zatim rastopi, lagano se zagrijava na koži bez peckanja i crvenila te sam na kraju prilično zadovoljna efektom. Osim što solidno čisti nečistoće, pore, mitesere i ispucalu kožu, npr. s usana, najviše mi se sviđa što ne isušuje, a koža je glatka i mekana. Količinski ga ne treba puno za jedno korištenje tako da traje i traje. Miriše kao neki blaže zašećereni voćni sorbet, dok se nakon ispiranja miris na koži ne osjeti. Baš kako volim.
Ambalaža je čvrsta i meni osobno slatka, no koliko mi se sviđa, toliko ju i ne volim. Naime, pripazite da vam se ne bi dogodilo što i meni pa da teglica sklizne iz ruke, padne u umivaonik i na kraju napravi rupu u umivaoniku promjera cca 15 cm. 🙃 Eto toliko je čvrsta da će prije ona nešto razbiti nego će se sama razbiti.
Sastav L'oreal Smooth Sugar Clear pilinga:
782791 42, Glycerin, Propylene Glycol, Sucrose, Cymbopogon Schoenanthus Oil, Actinidia Chinensis Seed / Kiwi Seed, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Saccharide Hydrolysate, Trideceth-6, Triethanolamine, Mentha Piperita Oil / Peppermint Oil, Acrylates/C10-30 Alkylacrylate Crosspolymer, Caramel, CI 19140 / Yellow 5, CI 61570 / Green 5, Linalool, Parfum / Fragrance, (F.I.L. B215553/1).
L'oreal Smooth Sugar Clear Scrub može se naći u svim drogerijama i njegova puna cijena je oko 64,90 kune za 50 ml. Naravno, često je na popustima te se može kupiti i za 40ak kuna. Ako uzmem u obzir miris i teksturu, mislim da je ovo super odabir i za muškarce jer ne zahtijeva previše vremena i radnji za neki konkretniji rezultat.
Imate li iskustva sa L'oreal Smooth Sugars pilinzima? Privlači me i Glow Scrub narančasti te bih i njega rado isprobala. Ako je promašaj,slobodno me odgovrite. Koji piling za lice trenutačno koristite?
Ovaj piling je super.
OdgovoriIzbrišiSlažem se, iako moram priznati da u startu baš i nisam očekivala previše. Nekako se ne nalazim sa L'oreal preprativnom kozmetikom, al ovo je pravo iznenađenje. ;)
IzbrišiLoše iskustvo! Nakon par sedmica korišćenja, nagli porast potkoznih bubuljica, na mjestima na kojim ih nikad nisam ni imala.... čak šta više, strah me je usuditi se i staviti ponovo taj piling na lice...
OdgovoriIzbriši